Привітання з святом Ханука. Ханука - єврейське свято світла, свято вогнів, святом світла. Єврейське свято Ханука


Всього СМС: 12

Скоро Хануки світлі дні
У це свято вклали чимало
Від того це свято виник
Що чогось завжди не вистачало.
Перемогли ворога. знову наш
Храм господен в Єрусалимі
В очищених тиждень дана
Тільки масла не вистачить у світильник
Ну не вистачить, так що ж з того
Ми зважилися. Запалили те, що було
За рішучість заплата Бог
Зробив все, щоб масла вистачило
І світильник світив нам сім днів
Висвітлюючи в столетья дорогу...
ти,
Хто хоче долю здолати,
То хоча б почни, вірячи Богу
Зроби
Перший, в шляху своєму, крок.
Шлях він виглядає, як марний.
Бог допоможе, розбитий буде ворог
Твоєї вірою, що міцніше заліза.
І твоя освятиться душа
Цим світлом запаленим коли то.
До чого ж вона гарна
Восьмисвічника світла дата.

А гіт йонтев, друзі!
Зі святом вас!

Поспішаю приєднатися з цим привітанням до всього того, що ви можете сьогодні прочитати, почути і, от як зараз, побачити.

Ви знаєте, ще вчора у нас у Вінниці, тут, земля скрізь була чорною, без трави, дерева без листя. Сьогодні стало ще холодніше, випав сніг. Але ми знаємо, що через кілька місяців потеплішає, позеленіє і буде добре. Приходить оновлення. Воно завжди приходить, коли холодно.

В Євангелії від Івана, в 10-й главі, ми можемо прочитати, що Ієшуа ходив в Придворов Храму Соломонового, коли було свято оновлення та була зима. Дійсно, тоді в Ізраїлі було холодно, причому не тільки на вулиці, але і в серцях людей. Своїм служінням, своєю проповіддю і, врешті-решт, своєю смертю за всіх нас Він приніс таку потрібну, важливе, довгоочікуване оновлення для Ізраїлю і для людей по всьому світу.

Єврейський месіанський портал і єврейська месіанська община м. Вінниця вітає вас з Ханукою. Ми бажаємо вам чудес, ми бажаємо вам перемоги, ми бажаємо вам світла і справжнього оновлення в Дусі Святому!

А гіт йонтев!

Дорогі друзі!

Вітаю всіх вас з Ханукою - святом вогнів, святом світла. Ханука - найтриваліший наше свято, він триває цілих вісім днів. Так ми згадуємо про велике чудо храмової менори, яка горіла вісім днів без перерви, хоча масла в ній було тільки на добу.

Є відомий питання, запропонований одним із наших провідних законовчителів, Йосефом Каро, автором "Шулхан Арух". Чому ми вважаємо всі вісім днів дивом Б-жьім? Адже в перший день масло в менорі горіло без всякого Б-жественного втручання, в повній відповідності із законами природи.

Багато пропонують свої варіанти відповіді; напевно, кожен з цих варіантів має право на існування. Але найпростіший відповідь, на мій погляд, має на увазі той урок, який наші предки тоді дали всім наступним поколінням.

Коли євреї знайшли в коморі Храму посудину з освяченою олією на один день, проста логіка повинна була посунути їх не запалювати менору відразу. Адже, так чи інакше, назавтра світильник згасне! Хіба не краще почекати, поки буде виготовлено нове масло і запалити світло в Храмі рівно за добу до того, як це нове масло можна буде вживати?!

Але наші предки, освободившие Єрусалим і Храм від язичницького осквернення, зуміли піднятися вище формальної логіки. Вони вирішили, що сьогодні треба зробити те, що можна, а завтра Б-г допоможе. І в результаті виявилися праві.

Справжнє диво - це те, що євреї самі вирішили запалити менору: вони не опускали руки, шукали масло, знайшли і запалили, будучи впевненими, що Б-г допоможе. В даному випадку Б-г зробив чудо через людей.

Саме завдяки цим євреям, які жили більше двох тисяч років тому, чудо Хануки поширило свій світ не тільки в просторі, але і в часі, дало важливий урок всім наступним поколінням, в тому числі і нам з вами.

Адже як часто в нашому житті ми бачимо труднощі без ліку, бачимо морок, сгущающийся з усіх боків. Як легко в подібних ситуаціях опустити руки!

Як хочеться сказати: нічого не поробиш, одна людина або маленька група людей не в змозі вплинути на цілий світ... Але тут ми згадуємо про Хануку і розуміємо, що Б-г чекає від нас зовсім іншого.

Він вимагає, щоб ми робили сьогодні все, що в наших силах - в тих силах, які Він нам дав. Кожен може і повинен додати світло навколо себе - світло добра, справедливості, світло, який принесе тепло у світ!

Сьогодні ми живемо у складний час. Всюди в світі піднімають голову сили, що борються проти світла. Є вони, на жаль, і у нас в Росії. Це не тільки і навіть не стільки політичні сили - екстремізм, фанатизм, терор.

Найнебезпечніше для людини - це поширення антикультури, аморальності: адже цей бруд зустрічається на кожному кроці, вона намагається потрапити в нас самих, у наших дітей!

Але Бог недарма дав кожному можливість запалити свічку - і тільки Він знає, як далеко пошириться її світло. Недарма кажуть: "Один маленький вогник здатний розігнати величезний морок".

У ці дні свята мій заклик до кожного: не опускайте рук! Робіть усе, що можете - а Бог обов'язково допоможе тим, хто вірить в Нього, як він допоміг нашим предкам, що визволили Храм.

Чудо - Ханука
У грудні танцює вітер,
З холодком темніє вечір,
Сріблиться небосхил,
Чудо - Ханука йде.
Запалює яскраво свічки
І бажає радість зустрічі,
Веселиться весь народ,
Чудо - Ханука йде.
Згадує Хасмонєєв,
Славить героїзм євреїв,
І молитва увись пливе,
Чудо - Ханука йде.
Вісім днів горіла
Свята Менора,
Світло надії, миру,
Віри і добра.
Освітила віра душі і серця,
Ханука сяє, диву немає кінця!

" Самий малий світло розганяє найбільший мрак " - говорили мудреці.

Вітаємо Вас, Вашу родину та громаду з веселим і світлим Хануки!! Нехай світло і вогонь Ієшуа ще сильніше запалює серце кожного з нас!
ХАГ САМЕАХ!

Ханука!

ВІТАЮ всіх причетних ЗІ СВЯТОМ!

За пагорбом тремтять будинки,
За вікном мете зима.
Золотий дев'ятисвічник
І єгипетська тьма.
Золотистий тепле світло
Через тридцять сотень років -
Незгасима, непохитний,
Первозданний наш Обітниця.
Над змученою країною
Гіркий плач і смертний бій.
Над могилою Маккaвея
Пломінь біло - золотий.
Кожен день і кожна мить
Повторює учень:
" Золотий дев'ятисвічник.
Вічне Місто. Книга книг. "
На Землі горять будинки.
На Землі панує чума.
Золотий дев'ятисвічник
І єгипетська тьма.

Хаг ханука самеах!

Ханука, день другий,
Масло в менорі горить.
О, Маккавей - герой,
Подвиг твій не забутий...
Нам подарував Адонай
Чудо на вісім днів,
Музика, заграй,
Суспензія вогонь сильніше!
Радуйся, мій народ,
У танці своєму кружляй,
Вічний ханакуот,
Довгої нехай буде життя...

Я не беруся судити,
Може бути - просто лінь,
Мені б перескочити
У Хануки третій день...

більше

свято Ханука по русски: Поздравление с Ханукой. Ханука - еврейский праздник света и добра